Liposuction Ameliyatı Fazla Yağlardan Kurtulmak Mümkün

26.10.2013
863
Liposuction Ameliyatı Fazla Yağlardan Kurtulmak Mümkün

Teknolojinin ilerlemesiyle insanların hareket etme eğilimi azalmıştır. Az hareket eden vücutlarda ise yağ birikintileri oluşur. Spor ve egzersizle eritilemeyen bu yağ birikintileri için günümüzde plastik cerrahi devreye girmektedir.

Halk arasında yağ emme olarak bilinen liposuction ile fazla yağlardan kurtulmak ve istenilen vücut hatlarına sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Liposuction ameliyatında fazla yağ ile birlikte bir kısım yağ hücreleri de vücuttan uzaklaştırılır. Liposuction ameliyatını avantajlı hale getiren Özel Bölgeliklerinden birisi de budur. Liposuction yapılan bölgede eskisi gibi yağlanmalar meydana gelmez. Liposuction ameliyatı hastane koşullarında genel anestezi ile yapılır.

Ameliyat başında yağ alınacak bölgelere Özel Bölge solüsyonlar enjekte edilir. Bu Özel Bölge solüsyonlar ameliyat esnasında damar büzüşmesini önleyerek kan kaybını en aza indirger. Liposuction ameliyatında yağ almak için cilde uygulanan kesikler çok küçüktür ve dikiş gerektirmez. Bu kesikler iç çamaşırları içine ve cilt kıvrımlarına denk gelecek şekilde ayarlanır. Hastanın birkaç gün içinde taburcu edildiği bu uygulamada izler de birkaç ay içinde kendiliğinden kaybolur.

Ameliyat sonrasında yağların yarattığı boşluğu gidermek için derinin alt dokulara yapışması gerekir. Yapışmayı sağlamak ve şişliklerin oluşmasını önlemek için hastaların sıkı korse veya çorap kullanması en az ameliyat kadar önemlidir. Liposuction ameliyatı sonrasında ilk 1-2 gün hafif egzersizler, 2 hafta sonra ise ağır egzersizler yapılabilir.

Liposuction ameliyatının uzman bir ekip tarafından yapılması ve kullanılan materyallerin hijyenik olması da en az ameliyat kadar önemli bir husustur.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.