TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastanede Burun Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastanede Burun Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI

Yüzün merkezinde bulunduğu için estetik görünümü en çok etkileyen organların başında burun geliyor. Herkesin yüz şekli nasıl farklı ise, ideal burun şekli de farklıdır. Estetik açıdan sorunları bulunan ve sağlık problemleri yaşatan burnun hem iç hem de dış şekil bozuklukların düzetilmesi amacı ile burun estetiği uygulanmaktadır. Rinoplasti de denilen bu yöntem ile hayallerinizi süsleyen burun yapısına sahip olabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber sağlık sektöründe de gelişmeler yaşanmıştır. Özellikle dış görünümü etkileyen estetik operasyonlara her gün bir yenisi ekleniyor. Burun estetiği de bu yöntemlerden biri olan karşımıza çıkmaktadır. Burnun estetik görünümü üzerinde etkili olan burnun yüz hatları ile olan uyumu, burun simetrisi ve burun kısımlarının birbirine uyumu son derece önemlidir.

Buruna karşı taraftan bakıldığı zaman sağ ve sol yarısının simetri olması gerekir. Burunda oluşan eğrilikler ya da travma sonucu meydana gelen sapmalar nedeni ile simetri bozulur. Burun kanatlarında bulunan genişlik ise iki göz mesafesi kadar olmalıdır. Burun genişliği ve ağız genişliğinin ideal standartlarda olması gerekmektedir. Tüm bu kriterlerin dışında yaşanan gelişmeler nedeni ile burun estetiğine ihtiyaç duyulur.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılan burun estetiğinde genel anestezi uygulanmaktadır. Herkesin burun yapısı, sorunları ve istedikleri yeni burun şekilleri farklı olduğu için ölçümler kişiye özel yapılmaktadır. Operasyon öncesinde özel noktaların ölçümleri yapılır ve ideal burun yapısı belirlenir.

Kişiye özel tasarım yapılmadığı zaman burun estetiği yapıldığı çok belli olmaktadır. Bu nedenle gelişen teknolojiler kullanılarak kişiye özel tasarımlar işlem öncesinde yapılır ve bu tasarıma uygun estetik operasyon gerçekleştirilir. Bu sayede işlem sonrasında kişinin burun estetiği yaptırdığı belli olmaz ve hayalleri süsleyen bir buruna sahip olunur.

Burun ameliyatları açık ya da kapalı olarak yapılmaktadır. Son dönemlerde genelde kapalı yöntem tercih edilmektedir. Kapalı burun estetiğinde kesiler burun içinden yapılırken, açık ameliyatta ek olarak burun ucundan da kesi atılmaktadır. 4 mevsim yapılmaya uygun olan burun estetik operasyonları ağrısız ve konforlu bir şekilde uygulanan işlemlerdir. Ortalama olarak 2 saat sürmekle beraber, kişinin ihtiyaçlarına göre operasyon süresi değişir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Özel Hastanede Burun Estetiği Fiyatı Ne Kadar?Son dönemlerde popüler olan işlemlerden biri de ameliyatsız burun estetiğidir. Burun estetiği fiyatları üzerinde işlemin nasıl yapıldığının etkisi büyüktür. Burnunda belirgin bir eğrilik olmayan ve nefes alma problemi yaşamayan kişilerde ameliyatsız rinoplasti uygulanmaktadır. Bu sayede anesteziye gerek kalmadan işlemler 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir. İşlem sonrasında kişiler aynı gün içinde normal hayatına dönmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği işlemlerinden olan burun dolgusunda, burnun diğer yüz yapısı ile uyumlu olması amaçlanmaktadır. Bu işlemlerde vücut dokusuna uygun dolgu maddeleri kullanmaktadır. Dolgu maddeleri ile burundaki çukur ya da tümsek alanlar düzenlenmektedir. Cerrahi kesi, anestezi ya da ameliyat gerektirmeden 15 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Ameliyatsız işlemlerden biri de botokstur. Burun ucunun 1 – 2 mm kadar kaldırılması amacı ile bu yöntem uygulanmaktadır.

Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Burnunda farklı sorunlar yaşayan ve bu sorunlarda estetik yöntemler ile kurtulmak isteyen kişiler için burun estetiği fiyatları merak edilmektedir. Günümüzde teknoloji geliştiği için burun estetik işlemleri de son derece kolay hale gelmiştir. İyileşme süreci 3 – 7 gün süren işlemler başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Hem erkeklerin hem de kadınların tercih ettiği burun estetiği fiyatları işlem yapan doktora, hastaneye ve tedavi edilen soruna göre değişmektedir. Burun estetiği için istenen fiyatlar ortalama olarak 3500 TL’dir. Burunda ufak bir revizyon işlemi için 500 TL – 1000 TL arasında bir bedel ödenir. Burun kemeri işlemleri için istenen tutar 1250 TL ile 3500 TL arasında değişmektedir.

Burun küçültme işlemleri için 2500 TL – 8000 TL arasında bir fiyat talep edilir. Nefes sorunlarının giderilmesi için uygulanan estetik ameliyatlar için 2000 TL – 4000 TL arasında bir bedel ödenmektedir. İşlem öncesinde hastane ve doktor ile konuşarak fiyat konusunda indirim sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini