İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Foto Epilasyon ve Lazer Epilasyon Arasındaki Farklar

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

İstenmeyen tüylerimize kalıcı çözümler arayışına girdiğimizde aklımıza ilk gelen uygulamalardan biri şüphesiz lazer epilasyon uygulamasıdır. Son yıllarda lazer epilasyon uygulamalarına alternarif olarak yine istenmeyen tüyleri yok etmede kalıcı çözümler vaadeden ve hayli başarılı sonuçlar elde edilebilen bir diğer uygulamada foto epilasyon uygulamalarıdır.

Peki lazer epilasyon ve foto epilasyon arasındaki farklar nelerdir?
Aslında foto epilasyon ile lazer epilasyon arasında uygulama safhasında çok belirgin bir fark bulunmamaktadır. Hatta flash lamba epilasyonu olarak da bilinen foto epilasyon, ıpl (yoğunlaştırılmış ışık) epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarını kapsayan bir epilasyon yöntemidir.  Foto epilasyonun lazer epilasyondan farkı lazer ışığı ile belirli dalga boylarına bağlı kalmadan ıpl teknolojiside kullanılarak daha yoğun ışık teknolojisi ile epilasyon gerçekleştirilmesidir.

İstenmeyen tüylerde lazer epilasyon mu daha kesin çözümler sunar yoksa lazer yerine foto epilasyon mu tercih edilmelidir? diye soracak olursak bu kişinin epilasyon yaptıracağı bölgeye ve epilasyon alanının Özel Bölgeliklerine göre değişebilecektir. Bu konuda doğru kararı işin uzmanı hekimin vermesi gerekmektedir.

19 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 2.780 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git