Hamilelikte Ağda Yapılır Mı?

Hamilelikte Ağda Yapılır Mı?

İnsan hayatının en önemli etkenlerinden biri olan şey ise evlat sahibi olmaktır. Tabi ki de evlat sahibi olmadan önce bayanların ortalama 9 ay 10 gün süren bir hamilelik sürmektedir. Hamilelik aynı zamanda yanında bir takım sıkıntılar, zorlanmalar ve yaşama değişikliği olmaktadır.

Hamileliğin en önemli ve zor sıkıntılarından birini de kişisel bakımlar oluşturmaktadır. Hamilelikle birlikte gelen hareket kısıklığı hamile bayanların Özel Bölgelerinin temizliğini tam anlamıyla yapamamasından kaynaklı olarak bir takım sıkıntılar çıkması pek olağan olarak görülmektedir.

Hamile bayanlarımızın sık sık bizlere soru sorma bölümünden sorduğu sorular arasında hamilelikte ağda yapılır mıhamilelikte ağda yapılır mı sorusunun cevaplandırmadan geçmek istemiyoruz. Hamileler için öncelik olarak şunu belirtmek isteriz ki Özel Bölgede ağda yapmalarında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Ama şu sorun karşımıza çıkmaktadır.

Gebeliğin 4. Ayından itibaren göbeğin şişmesi Özel Bölgenizde ağda yaparken eğilme doğrulma işleminde bebeğin sıkışması bebeğinize zarar verebilme ihtimalini oluşturmaktadır. Bu nedenledir ki genellikle hamile arkadaşlarımıza 4.aydan itibaren güzellik salonlarında ağda yaptırmalarını önermekteyiz.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.