İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Bazı Lazer Epilasyon Cihazları ve İşlevleri

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Şüphesiz birçok epilsyon yöntemi arasında en iyi sonuç veren yöntemlerden birtanesi de lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntemde kullanılmakta olan cihazlar, makineler de, uygulama yapılacak kişinin tenine, kıl kalınlığına vs.. göre değişebilmekte ve farklı ışıklarda, farklı dalga boylarında lazerler ile en iyi sonuc verecek cihaz tercih edilmektedir.

Daha sonraki yazılarımızda ayrıntıları ile bahsedecek olduğumuz Lazer Epilasyon Cihazlarına kısaca değinelim.

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı: Türk insanı için en uygun diyebileceğimiz lazer epilasyon cihazlarının başında alexandrite gelmektedir. Ağrısız, acısız ve hijyenik olan bu cihaz  çok etkili sonuçlar vermesi ile de sıklıla tercih edilmektedir.

Diyode Lazer Epilasyon cihazı: Çoğunlukla ince ve zayıf tüyler için tercih edilen bir epilasyon cihazıdır. Çok fazla hijyenik bir uygulama olmamakla birlikte kökü derinde bulunan ve kalınlığı fazla olan kıllarda verimli sonuç alınamayabilir. Ancak ince tüyler için ideal bir seçimdir.

NdYag Lazer Epilasyon cihazı: Ndyag lazer epilasyon cihazı bronz ciltlere dahi uygulandığından işlevi yüzeysel kalmakta ve derinde bulunan kıl köklerine etki edememektedir. Biraz acılı bir uygulama olması da Nd yag lazerlerin dezavantajlarındandır.

Bu gibi cihazların yanında bir lazer olmamasına rağmen epilasyonda etkili sonuçlar veren uygulamalarda mevcuttur. Bunların başında ışık bazlı sistemler olan IPL Foto epilasyon uygulamaları gelmetedir.

Şu unutulmamalıdır ki ben bu cihazla lazer epilasyon yaptırmak istiyorum demek gibi bir lüksümüz yoktur. Bunun için en uygun olanı işin uzmanı hekim belirlemeli ve beklediğimiz sonuca ulaşabilmek için hekim tavsiyelerinin dışına çıkılmamalıdır.

9 Aralık 2010 tarihinde eklendi, 3.187 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git