TR türkiye
sohbet siteleri

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler?

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Lazer epilasyon sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Lazer epilasyon hemen hemen Türkiye şartlarında %40 gibi bir kesimin uyguladığı ve tercih ettiği bir istenmeyen tüylerle savaş etme yöntemidir. Bayanlar tarafından daha fazla ve sıklıkla tercih edilmesinden kaynaklı olarak bayanların daha fazla takip ettiği bir epilasyondur. Erkeklerde 5-7 yıldır aktif olarak tercih etmeye başladığı ve kullandığı bir yöntemdir.

  • Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması GerekenlerLazer epilasyon sonrası tekrar Lazer epilasyon yapacağınız için tüyleri cımbız ağda ile almak uygun değildir. Bundan dolayı lazer sonrası cımbız ağda kullanmayınız.

  • Lazer Epilasyon sonrası cildinizde bir kuruluk oluşacağından dolayı nemlendirici bir ürün kullanmanız gerekmektedir.
  • Lazer epilasyon sonrası sıcak su ile duş alınması kesinlikle önerilmemektedir. Eğer duş alınacaksa soğuk su tercih edilmelidir.

  • Lazer epilasyon sonrası cildinizde kızarıklık, tahriş, kaşıntı olabileceğinden bu gibi durumlarda 1-3 saat arası beklemeniz ve kendiliğinden geçmesi gerekmektedir. Eğer geçmezse yatıştırıcı bir krem kullanmanız gerekebilir. Ama çok sıklıkla tercih edilen bir yöntem değildir.
  • Lazer epilasyon sonrası bölgeyi güneşten kesinlikle uzak tutmak gerekmektedir. Uzak tutulmayan veya güneşe maruz kalan bölgelerde cilt renginde farklılık oluşacağından böyle bir sorunla ve böyle bir cilt bozukluğuyla karşılamamak için güneşten uzak durunuz ve cildinizi kesinlikle nemlendirmeniz gerekmektedir.

  • Cilt kuruluğuna sebep olan beyaz sabunlardanda uzak durunuz. Bu sabunlar hem cildinize yapışıp tahriş etme riski bulunduğundan hemde cildi kurulaştırdığından tercih edilmemektedir.
Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini