Radyofrekans ile Kalıcı Epilasyon

03.01.2011
1.789
Radyofrekans ile Kalıcı Epilasyon

Tıp dilinde ve bilimde radyofrekans bir ses sistemi olarak bilinir. Bu ses dalgaları epilasyonda da diğer lazer epilasyon cihazlarına entegre edilerek daha çabuk ve kalıcı çözümlere ulaşmada etkili olmaktadırlar. Bir radyofrekans dalgası bir madde üzerine belli bir sürede ve frekansta uygulandığında o madde üzerinde ısı etkisi yapar. Oluşan bu ısı, tıp dilinde koter denen yakma işlemlerinde kullanılmaktadır.

Günümüzde Radyofrekans ile çalışan epilasyon cihazları da mevcuttur. Ancak tek başına radyofrekans ile epilasyon yeterli ve etkili bir yöntem değildir. Bu nedenle radyofrekans bazı bilim adamlarınca diode lazer epilasyradyofrekans epilasyonon cihazına entegre edilmiş ve daha az lazer dozu kullanarak, radyofrekansında etkisiyle daha çabuk ve olumlu sonuçların elde edilmesi sağlanmıştır. Diode lazer cihazına eklenen radyofrekans siteminin daha düşük dozlarda lazer uygulayarak dahi aynı sonuçların elde edilebileceğini göstermiştir. Lazer epilasyonda kullanılan bı radyofrekans sistemine  elekto optik sinerji adı verilmiştir.

Elekto optik sinerji ile lazer epilasyonda düşük dozda lazer kullanarak olumlu sonuçlar elde etmek ve istenmeyen tüylerimize kalıcı çözümler bulmak mümkündür. Radyofrekansın lazer epilasyon da önemi de burada ortaya çıkmaktadır.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.