Ultrasonik Lazer Epilasyon – Ultrasonik Epilasyon Nedir

03.07.2013
2.505
Ultrasonik Lazer Epilasyon – Ultrasonik Epilasyon Nedir

Ultrasonik epilasyon nedir sorusuna cevap vererek başlayacak olursak, son zamanlarda lazer epilasyon teknolojisine tamamlayıcı bir alternatif olarak uygulanan işlemin adıdır. Yani lazer epilasyon uygulamasının yanında kullanılan ultrason dalgaları ile yardımcı epilasyon işlemi ultrasonik epilasyonu ortaya çıkarmıştır.

Peki ultrasonik epilsayona neden gerek duyulur, ne işe yarar? Ultrasonik lazer epilasyon yöntemi ile normal lazerlerin göremediği beyaz ve sarı renkli tüyler ultrason dalgaları ile kolayca görülebilmekte ve ten rengi, kıl, tüy rengi ayırt etmeksizin tüm cilt tipleri için uygulanabilir bir yöntem olmaktadır. Normal lazer epilasyon ile başarının hayli zor olduğu bazı ten ve kıl tiplerinde tamamlayıcı ultrasonik epilasyon uygulaması kullanılarak daha hassas bir işlem ultrasonik-epilasyon-yontemigerçekleştirilmekte ve çok başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Uygulama lazerin göremediği tipteki kılları ultrason dalgaları ile ağrı ve acı hissetmeksizin kıl köklerinin yakılması prensibine dayanır.

Yüz, çene, koltuk altı, Özel Bölge gibi çok hassas bölgelerde lazer epilasyon yöntemi ile birlikte kullanılan ultrasonik epilasyon ile ağrı acı hissetmeksizin daha sağlıklı sonuçlar elde edilebilmektedir. Kısacası Ultrasonik epilasyon yöntemi lazer epilasyon uygulamalarında ultrason teknolojisi ile ulaşılamayan noktalara ulaşılan tamamlayıcı bir yöntem olup başarılı sonuçlar vermektedir.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.