TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane Dahiliye İç Hastalıkları Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane Dahiliye İç Hastalıkları Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Özel hastaneye giderek dahiliye bölümüne muayene olmak istiyorsanız muayene ücreti ne kadar diye merak ediyor olabilirsiniz. Hastanelerde teşhis koyma adına ilk başvurulacak bölümlerden biri olarak da bilinen Dahiliye bölümü, bir çok özel hastanenin olmazsa olmaz bölümlerinden biri konumundadır.

Gideceğiniz her hastanede dahiliye doktoru bulmanız mümkündür. Dahiliye aynı zamanda iç hastalıkları olarak da bilinir ve sadece 15 yaş üzerinde olanlar için muayene gerçekleştirir. Bireylerin şikayetleri dinlenir ve tanı konur.

Dahiliye doktorları tanıyı koyduktan sonra tedavi sürecini başlatır. Eğer konulan tanı farklı bir branşı ilgilendiriyorsa uygun olabilecek diğer branşa sevk ederek hastayı yönlendirir.

DAHİLİYE BÖLÜMÜ HANGİ RAHATSIZLIKLARA BAKAR?

Özel Hastane Dahiliye İç Hastalıkları Muayene Fiyatı Ne Kadar?Dahiliye bölümü çok sayıda temel rahatsızlık şikayetlerini kabul etmektedir. Şeker hastalığı, hipertansiyon, solunum yolu rahatsızlıkları, karaciğer hastalıkları, romazitma, kan ve kansızlık rahatsızlıkları, kolestrol, tiroid, safra kesesi gibi rahatsızlıkların ilk teşhis edildiği bölümdür.

Dahiliye doktorları teşhis sonrası uygun görülen bölümlere sevk gerçekleştirir. Eğer çözümleyemediğiniz bir sağlık probleminiz varsa ve yazdıklarımıza uygunluk gösterdiğini düşünüyorsanız dahiliye doktoruna görünebilirsiniz. Unutmayın ki dahiliye bölümü tüm iç hastalıklar ile ilgilenen branştır.

DAHİLİYE BÖLÜMÜ MUAYENE ÜCRETLERİ

Özel hastanelerde muayene ücretleri arasında kıyaslama yaptığımızda en düşük ücretlerin alındığı branşlardan biri dahiliye diyebiliriz. Bir çok hastanenin temel bölümü sayılabilen Dahiliye için 15 liralık devlet katkı payının yanı sıra 20-50 TL arasında muayene fark ücreti alınır. Bazı hastaneler dahiliye bölümünde fark ücreti almaz ve sadece 15 liralık katkı payı ile muayene etmektedir.

Fakat doktorun tahlil istemesi halinde tahliller için ek ücret ödenir. 15 Liralık katkı payı tahlilleri kapsamamaktadır. SGK ile anlaşması olmayan hastanelerde yada sosyal güvencesi olmayan kişilerin ödeyeceği tutar ise daha yüksek olacaktır. Sosyal güvencesi olmayan (sigortasız) kişiler 60-100 TL aralığında dahiliye muayene ücreti öder. SGK ile anlaşması olmayan hastanelerde de ücretlendirme ortalama bu şekildedir.

Dahiliye bölümünde istenebilecek çok sayıda tahlil vardır. SGK ile anlaşmalı mzel hastanede tahlil ücreti 20-60 TL aralığında çıkarken, sosyal güvencesi olmayan hastalar için bu rakam 3-4 katına çıkabilmektedir.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini