TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane Diyetisyen Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane Diyetisyen Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Diyetisyen kontrolünde muayene olarak kilonuzu kontrol altında tutmak istiyorsanız özel hastanelerde Beslenme ve Diyet bölümüne muayene olabilirsiniz. Diyetisyen muayene ücreti ne kadar merak ediyorsanız bu yazımız vesilesiyle bilgi sahibi olabilirsiniz. Her özel hastanede olmasa da bir çok özel hastanede Beslenme ve Diyet uzmanı bulunmaktadır.

Kilonuzu kontrol etmekte güçlük çekiyorsanız ve beslenme konusunda düzeniniz yoksa diyet uzmanları size özel planlama yapar. Kısacası diyetisyenler sizin beslenmenizi düzene sokar ve şekillendirir. Düzensiz beslenmenizi daha düzenli hale getirerek sağlıklı beslenmeye sevk eder.

Ülkemizde genellikle kilo alan ve kilo veremeyen insanlar Diyet uzmanlarına görünse de aslında sağlık açısından her bireyin belirli aralıklarla kontrole gitmesi gerekir.

DİYETİSYEN MUAYENE ÜCRETİ NE KADAR?

Bireysel olarak kendiniz için bir diyetisyen edindiğinizde yüksek ücretler ödemek zorunda kalırsınız. Fakat özel hastanelerin ilgili bölümlerinde sadece muayene ücreti ödeyerek beslenme düzeni edinebilir ve diyet yapabilirsiniz. Özel hastane diyetisyen ücretleri oldukça makul fiyatlarda olduğunu belirtelim.

Burada dikkat çeken unsur, Beslenme ve Diyet bölümü SGK tarafından karşılanmaz. Tamamen özel olarak ücretlendirilir ve ücret miktarı hastane yönetimleri tarafından belirlenir. Ücretler 30 TL ile 100 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Bu ücretlere istenecek tahliller dahil değildir. Eğer kontrol gerçekleştiren diyet uzmanı herhangi bir tahlil ve tetkik isterse muayene ücreti kapsamına girmez ve ilave ücret ödenmek zorunda kalınır.

DİYETİSYEN HANGİ TAHLİLLERİ İSTER?

Özel-Hastane-Diyetisyen-Muayene-Fiyatı-Ne-KadarTedavi yada beslenme alışkanlıklarının değişimi öncesinde herhangi bir teşhis konulması için tahlil istenirse bu tahliller hemen hemen standart tahliller diyebiliriz. Açlık-Tokluk Glikoz, TSH, HDL-LDL-Trigliserid, ALT-AST, Kreatinin, İnsülin, Total kolestrol, Demir, Çinko, Hemogram, Hemoglobin, FH sizden istenebilecek başlıca tahliller olarak sıralanabilir.

Bahsettiğimiz bu tahlillerin sonuçları bir kaç saat içerisinde çıkabildiği için aynı gün içerisinde tedavi planlaması yapılabilmektedir. Tahliller hastadan alınan kan ile laboratuvar ortamında çalışılır.

DİYETİSYEN HANGİ SORUNLARI ÇÖZMENİZE YARDIMCI OLUR?

Kilo alma problemleri başta olmak üzere sağlıklı bir hayat sürmek için beslenme programını düzene sokmak isteyenlerin tercih edebileceği bölümdür. Her yaştan insanın görünebildiği beslenme ve diyet bölümü, kilo almak yada kilo vermek isteyenlerin sorunlarını çözüme kavuşturmak için ilgili olan branştır.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini