TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane Kadın Hastalıkları ve Doğum Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane Kadın Hastalıkları ve Doğum Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Kadın hastalıkları ve kadın doğum muayene ücretleri hakkında bilginiz yoksa doğru yerdesiniz. Kadın doğum uzmanları, kadınların 6 aylık periyotlar halinde mutlaka jinekolojik bir muayene geçirmesini önermektedir. Olası hastalıkları önlemek ve erken teşhis ile kolay tedavi etmek için oldukça önemli olan bu uyarıyı dikkate almanız önerilir.

Peki özel hastanelerde kadın doğum muayene ücreti ne kadar? 

Kadın doğum muayenesi neleri kapsar ve nasıl olur? Eğer gebelik şüphesi varsa hangi test istenir? Gebelikte bebeğin cinsiyeti muayene kapsamında belli olur mu? Muayenede vajinal rahatsızlıklar ya da çeşitli hastalıkların olup olmadığı anlaşılır mı? Aradığınız tüm bu sorular ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız okumaya devam edin.

Jinekolojik Muayene Nasıl Yapılmaktadır?

Özel Hastane Kadın Hastalıkları ve Doğum Muayene Fiyatı Ne Kadar?İlk etapta varsa hasta şikayeti doktor tarafından dinlenir ve ardından muayene olunması için hasta masasına yatırılır. Hastanın muayene edilebilmesi için üzerindekileri çıkarması istenir. Doktor asistanı bu aşamada hastaya yardımcı olmaktadır. Hastanın üzerine daha sonra steril bir örtü serilir ve doktor muayenesi başlar. Hastanın almış olduğu muayene pozisyonuna tıp dilinde litotomi denir. Doktor iş ve dış genital bölge ile birlikte karın bölgesini inceleyerek muayene eder. 

Çeşitli Tetkikler İstenebilir!
Kadın doğum doktorları, muayene etmiş oldukları hastadan yüksek ihtimalle ultrason ve çeşitli tahliller isteyebilir. Ultrason, çok daha detaylı olduğu için bir çok doktor tarafından neredeyse mutlak şekilde istenir. Eğer gebelik şüphesi varsa bu durumda Beta HCG tahlili de istenir.

Ek olarak çeşitli kan ve idrar tahlilleri de hastadan istenmektedir. Eğer hasta gebe ise ilerleyen haftalarda muayene kapsamında bebeğin cinsiyeti de doktor tarafından muayene olan hastaya aktarılır.

KADIN DOĞUM MUAYENE ÜCRETİ NE KADAR?

Özel hastanede kadın doğum polikliniğinde muayene olmayı planlıyorsanız ücretler hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Öncelikle belirtmek gerekir ki hastaneler arası fiyat farklılıkları yaşanabilir. O sebeple gitmek istediğiniz hastaneyi telefonla arayarak fiyat bilgisi almanızı tavsiye ederiz. Lazerepilasyonu.Net ekibinin yapmış olduğu araştırmaya göre ise özel hastanelerde kadın hastalıkları muayene ücreti 40-85 TL arasında değişmektedir.

Daha uygun fiyatlı olan hastanelerin de olduğunu belirtelim. Fiyat konusunda önemli bir ayrıntı daha mevcut. Eğer sosyal güvenceniz varsa SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerde bu fiyatları baz alabilirsiniz. Fakat sosyal güvenceniz yoksa özel olarak kaydınız açılacağı için daha yüksek fiyatlardan muayene olabilirsiniz. Ücretlendirme ise 100-150 TL aralığında olacaktır. 

Dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı ise tahliller. Bir çok özel hastanede doktor tarafından istenen tahliller, muayene ücretine dahil değildir. Durum böyle olunca ek ücret karşınıza çıkacaktır. Fakat kamunun %200’e kadar ücret alınmasına izin vermesi sebebiyle SGK’lı hastalar tahliller için çok fazla ücret ödemezler.

Tabi eğer hastane dışına gönderilecek özel tahliller yoksa. Fakat SGK ile anlaşması olmayan bir özel hastaneye giderseniz yada sosyal güvenceniz yoksa tahliller için beklediğinizden daha yüksek fiyatlar karşınıza çıkabilir. İstenen tetkiklere bağlı olarak değişecek olan ücretler için hazırlıklı olmalısınız. SGK’lı bir hastadan tahliller için 20-100 TL arası rakamlar çıkabilirken, özelden kaydı açılan bir hastanın tahlilleri 300-400 lirayı bulabilir. Tabi istenen tetkikler çok fazla değilse veya düşük maliyetli testler ise özel olsa dahi fazla tutmayabilir.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini