İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Özel Hastane Kan Grubu Testi Fiyatı Ne Kadar?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Kan grubu kartı almak için mutlak olarak kan grubu testi yaptırmanız gerekir. Bunun için ise kan grubu testi fiyatı ne kadar merak ediyor olabilirsiniz. Kan grubu tayini her birey için önem taşır ve bir nevi sorumluluktur. Peki kan grubu testi nerelerde yaptırılır? Ücreti nedir? Kan grubu testini yapan yerlerin hepsi kan grubunun yazdığı kartı veriyor mu? Bu sorulara yanıt bulduk.

KAN GRUBU TESTİ NASIL YAPILIR?

Hastadan alınan kan örneği üzerinde kan tayini çalışması yapılır. Laboratuvar ortamında yapılan test sonrası kısa sürede kişiye kan grubu bildirilir. Aynı zamanda kan grubunun yazdığı bir kart verilir. Kan grubunu öğrenme iki farklı yöntem ile gerçekleşir.

Birincisi olarak koagülasyon yönteminden bahsedebiliriz. Bu yöntemde hastadan alınan kan damla şeklindedir. Parmak ucuna iğnenin batırılması ile alınan 3 damla kan yeterli olmaktadır. Santrifüj yöntemi dediğimiz bir başka yöntemde ise alınan damla kanlar kan tüplerine ayrı ayrı koyulur. Her iki yöntemde de hastadan alınan kan minimum miktarda olmaktadır.

KAN GRUBU TESTİ NEREDE YAPILIR?

Özel Hastane Kan Grubu Testi Fiyatı Ne KadarKan grubunu nerede öğrenebilirim? Yada kan grubu kartı nereden alınır? Bu soruya birden fazla sayıda cevap vermek mümkün. En yakın sağlık ocağı, Aile sağlık merkezleri, devlet hastaneleri, özel hastaneler kan grubu testi yapmaktadır. Eğer tercihinizi özel hastaneden yana kullanırsanız cüzi miktarda bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

KAN GRUBU TESTİ ÜCRETİ / FİYATI

Kan grubu testi ücretli mi yoksa ücretsiz mi? Akıllardaki soru işaretlerinden biri de budur. Eğer sağlık ocağı yada devlet hastanelerinde kan grubu testi yaptırıyorsanız herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ücretsiz şekilde test yaptırılabilir.

Eğer tercihiniz özel hastane olacaksa bir miktar ödeme yapmanız gerekebilir. Bu ücret 10-30 TL arasında değişkenlik gösterebilir fakat rotalama 20 TL ile özel hastanelerde bu testi yaptırmanız mümkündür.

Eğer ehliyet için kan grubunuzu öğrenmek istiyorsanız kan grubu testini ayrı olarak yaptırmanıza gerek yoktur. Ehliyet çıkartmak için yada yenilemek için istenen tüm sağlık raporu bir bütün halindedir ve içerisinde kan grubu testi de yer alır.

Toplu söylenen sağlık raporu fiyatına dahildir. Yine de sağlık raporu almak istediğinizde rapor içerisinde yer alan testleri sorarak öğrenmeniz tavsiye edilir.

Bu Yazıdaki Konu Başlıkları

13 Ekim 2020 tarihinde eklendi, 206 kez okundu.
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git