TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane Ortopedi Bölümü Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane Ortopedi Bölümü Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Ortopedi ve Travmatoloji bölümü kırık ve çıkıklar başta olmak üzere bir çok ortopedik rahatsızlıkla ilgilenen branştır. Ortopedi bölümü muayene ücreti uygun maliyetler çerçevesinde yapılırken, müdahale gerektiren işlemlerde ek ücret alınmaktadır.

Yani herhangi bir yaralanma yada kırık/çıkık durumu söz konusuysa muayene ücreti dışında yapılan operasyona göre ilave ücret çıkmaktadır. Örneğin kırılan kolun alçıya alınması, muayene ücreti kapsamına dahil değildir ve alçı ve işlem ücreti alınır. Özellikle kırık ve çıkık şüphesi ile ziyaret edilen ortopedi branşı özel hastanelerde daha çok farklı sebepler nedeniyle ziyaret alır.

Peki özel hastane ortopedi ve travmatoloji bölümü muayene ücreti ne kadar? Alçı ücreti ne kadar?

ORTOPEDİ BÖLÜMÜ MUAYENE ÜCRETİ

Özel bir hastaneye gittiğinizde ortopedi bölümünde muayene ücreti olarak ortalama 30-60 TL arasında bir ücret talep edilir. Bu ücret sadece muayene ücretidir. Belirtilen rakam içerisinde 15 liralık devlet katkı payı olduğunu belirtelim.

Sosyal güvence yoksa yada SGK anlaşması olmayan bir hastanede alacağınız aynı hizmet için ödenecek ücret ise daha farklı olacaktır. SGK’dan faydalanmadığınz bir hastanede 50-150 Arasında bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Ortopedi bölümlerinde doktorlar çok kez röntgen ve MR gibi çeşitli tetkikler istemektedir. Bir çok ortopedik müdahale öncesinde istenen bu tetkikler muayene ücretine dahil değildir ve ilave olarak alınır. Yani doktor MR veya röntgen istediği zaman yeniden ücret ödemeniz gerekecektir.

Bir diğer ek ücret alınma durumu ise yapılan operasyonel işlemlerdir. Doktorun teşhis koymasıyla birlikte yapılacak işleme göre ücret alınır. Örneğin kırık varsa kırığın alçıya alınması ücret karşılığındadır.

Özel hastanede kırık kol yada bacağın alçıya alınma işleminden 100-200 TL arasında bir ücret alınır. Röntgen ücreti ise 20 ile 50 TL arasındadır. Diğer operasyonlar için ise hastanenin pazarlama birimi fiyatlandırma yapmaktadır.

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ BÖLÜMÜ HANGİ RAHATSIZLIKLARA BAKAR?

Özel-Hastane-Ortopedi-Bölümü-Muayene-Fiyatı-Ne-Kadar
Ortopedik bir rahatsızlığınız olduğunu düşünüyorsanız ziyaret edeceğiniz ilk bölüm olan ortopedi bölümünde kırık, çıkık, çatlak, sinir sıkışması, kalça çıkığı, çarpık bacak, tenisçi dirseği, tendon yaralanmaları, eklem kireçlenmeleri gibi rahatsızlıkların tedavisi yapılmaktadır.

Doğuştan, yaşlanmaya bağlı, kazalar veya spor sebebiyle gerçekleşen yaralanmaların hepsinde ortopedi bölümü ziyaret edilmektedir.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini