TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane Spermiogram-Sperm Testi Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane Spermiogram-Sperm Testi Fiyatı Ne Kadar?

Spermiogram fiyatı yada bir başka deyişle sperm testi fiyatı özel hastanelerde ne kadar? Kısırlık veya benzeri sebeplere yönelik kuşku duyulması halinde ihtiyaç duyulan testtir. Spermiogram, sperm sayısını öğrenme ve sperm kalitesini değerlendirme açısından önem arz eder. Üreme potansiyeli, spermiogram testi ile anlaşılır.

Spermiogram, saydığımız durumlar ve sebepler dışında, testisi etkileyen tedavi süreçlerinde de hastadan istenebilir. Örneğin kemoterapi ve radyoterapi bu sebeplere iyi birer örnek olabilir. Sperm testi, yetişkin her yaşta erkek birey için yapılabilir. Çift arasında uzun süren bir cinsel ilişki yaşanmasına rağmen gebe kalınmaması halinde spermiogram testi yapılması uygun görülür. 

SPERMİOGRAM TESTİ NASIL YAPILIR?

Özel Hastane Spermiogram-Sperm Testi Fiyatı Ne Kadar?Testin yapılabilmesi için hastanın sperm örneği gereklidir. Hastanın sperm örneğini hastane ortamında vermesi istenir. Bunun sebebi, sperm örneğinin hızlı şekilde değerlendirilmesi gerekmesinden kaynaklıdır. Uzman doktorlar bu konuda testin bir saat içerisinde değerlendirilmesinden yana tercihini kullanır. Sperm verecek olan hasta, El  yöntemi ile örnek vermektedir. Bu yöntemle sperm vermekte güçlük çekenler için özel yöntemlerin geliştirildiğini belirtelim. Herhangi bir toksik madde içermeyen ve sperm testinin yapılmasını kolaylaştırmak amacıyla üretilmiş olan özel yöntemler, partnerin yardımı ile örneğin alınmasını kolaylaştırabilir. Fakat bu yöntemde örneğin hastaneye ulaşması ve teste tabii tutulması süreci uzatacağı için tavsiye edilmez.

Spermiogram Testi Hangi Durumlarda İstenir?

Sadece kısırlığın olup olmadığını öğrenmek amacı ile değil bir çok etken durum sebebiyle spermiogram testi istenebilir. Kısırlık şüphesi olan erkeklerde, uzun süredir cinsel ilişki yaşanmasına rağmen gebeliğin oluşmaması, sperm kalitesi kontrolü, testisleri olumsuz etkileyebilecek tedavilerde, sperm sayısını öğrenme, sperm üretimini olumsuz etkileyebilecek diğer durumlarda istenebilir.

SPERM TESTİ SONUCU NE KADAR SÜRE İÇERİSİNDE BELLİ OLUR?

Yapılan sağlık merkezi, test sonucunun ne kadar kısa sürede çıkacağını etkileyen bir unsurdur. Özel hastane laboratuvarlarında spermiogram testi 45 dakika ile 1 saat arasında sonuçlanmakta ve hastaya iletilmektedir. Diğer sağlık merkezlerinde bu süre daha uzun olabilir.

SPERMİOGRAM TESTİ FİYATI NE KADAR?

Spermiogram (sperm testi) özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde yaptırılabilir. Özel hastanelerde fiyat değişkenlik göstermektedir. SGK ile anlaşması bulunan hastaneler Spermiogram testini doğrudan karşılamayabilir. Fakat ilgili bölümde muayene kaydının açılması ile birlikte spermiogram testini daha düşük maliyetle yaptırabilirsiniz.

Böylece SGK ile anlaşması bulunan hastanelerde testi ortalama 60-70 lira gibi bir ücret karşılığında yaptırabilirsiniz. Doğrudan özel kayıt ile özel hastanede sperm testi yaptırmak ise 75-200 TL arasında değişkenlik gösterir. Belirtmiş olduğumuz rakamın daha üzerinde fiyatlarla karşılaşmanız da mümkündür fakat araştırma yaparak uygun fiyat karşılığında testi kolayca yaptırabilirsiniz.

SPERMİOGRAM TESTİ HANGİ BÖLÜMDE YAPTIRILIR?

Üreme sistemi ile ilgili bir probleminiz varsa veya yukarıda belirtmiş olduğumuz nedenlerden herhangi biri için sperm testi yaptırmak istiyorsanız hangi bölümde sperm testi yapılır merak edebilirsiniz. Özel hastane veya devlet hastanelerinde Üroloji ve Androloji bölümleri spermiogram testi yapmaktadır.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini