TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane Yatak Ücreti Ne Kadar?

Özel Hastane Yatak Ücreti Ne Kadar?

Özel hastanede operasyon geçiren ya da geçirecek olan kişiler genellikle hastanede konaklama durumunda kalabilmektedir. Hal böyle olunca özel hastanenin gecelik yatak ücretleri de merak konusu olabiliyor. Bir çok ücrette olduğu gibi yatak ücretlerinde de hastaneler arasında farklılıklar görebilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir.

Özel hastanede yatan kişi eğer hastanede gece kalıyorsa farklı yatak ve oda ücreti, gündüz kalıyorsa farklı yatak ve oda ücreti tahsil edilir. Hastane sistemlerinde bu durum gündüz yatak ücreti ve gece (standart) yatak ücreti olarak adlandırılır. Gece ve gündüz yatak ücreti farklıdır. 

ÖZEL HASTANE YATAK ÜCRETLERİ

SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerde gündüz yatak ücreti 19 TL’dir. Hasta medikal ya da günübirlik tedavi olup aynı gün içerisinde taburcu olursa gündüz yatak ücreti hastadan alınır. Gece konaklama olduğu taktirde ise standart yatak ücreti olarak sisteme atılır ve ücreti 97 TL’dir.

Bu rakamlar SGK tarafından belirlenmiş bir hastadan alınabilecek en fazla tutardır. Gece konaklamasında refakatçı olduğu taktirde fiyatın değiştiğini de belirtelim. 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz rakamlar SGK ile anlaşması olan hastanelerde geçerli olan fiyatlardır. Anlaşması bulunmayan özel hastanelerde ise yatak ücretleri çok daha yüksek çıkabilmektedir. 100 Liradan başlayıp 1000 liraya kadar gecelik oda fiyatı bulunan özel hastaneler görebilirsiniz.

PAKET İŞLEMLERDE EKSTRA KONAKLAMA ÜCRETİ ALINMAZ

Özel Hastane Yatak Ücreti Ne Kadar?Özel hastanelerde genellikle ameliyat planlaması yapılmış kişiler paket işleme dahil edilirler. Örneğin bel fıtığı ameliyatı ya da sezaryen doğumu planlanmış kişiler için genellikle paket fiyat olarak ücret alınır. Yani sezaryen doğum ücreti 2500 TL ise bu ücret dışında hastadan ek konaklama ücreti alınmaz.

Örneğin hastanın hastanede konaklaması bir gün olarak planlanmış fakat doktor tarafından bir gün fazladan kalması uygun görülmüş. Bu durumda paket fiyat verildiği için hastadan ek olarak kaldığı bir gecenin ücreti istenmez.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini