17 Yaşında Yüze Lazer Yapılır mı? Ayşegül Hanım

21.08.2017
2.317
17 Yaşında Yüze Lazer Yapılır mı? Ayşegül Hanım

Soru: 17 yaşındayım ve bütün yüz lazer yaptırmam istiyorum baya araştırdım ve yüzü tetikleme söz konusu olup leke oluşabiliyormuş böyle bir durum olur mu ?

Cevap: Uzman cevaplıyor. Merhaba değer takipçim Ayşegül. Sorunu yüzdeki istenmeyen tüyler ve kıllar işlemini lazer

yüz bölgesi lazeryaptırmak olarak algılıyorum umarım doğrudur. Her şeyin yan etkisi olduğu gibi lazer yaptırmanın da elbetteki yan etkisi olduğunu söylemek isterim.Lazer epilasyon yaptırmadan önce tam teşekküllü bir hastanede alerji testi ve hormon testi yaptırman böyle bir sorun olup olmadığını öğrene bilirsin.

Şayet yine olayı biraz daha profesyonelce yapabilirsin. Bu ise tüm yüze direk lazer yaptırmak yerine bir bölge seçebilir küçük bir bölge (bu ise burun üstü kaş arası olabilir) de lazer epilasyon yaptırıp üzerinden  1 ay geçmesini bekleyerek her hangi bir tetikleme sıkıntısı olup olmadığını öğrene bilirsin.

Olayı biraz daha derinleştirirsem ergenliğe giren her bireyin lazer epilasyon yaptırmasında herhangi bir sakınca görülmektedir.

Ama epilasyon işlemini hastane ortamında yaptırmanızı öneririm yaşı küçük arkadaşlarımızın epilasyon merkezlerinden ziyade hastane ortamlarında yaptırması daha doğru olmaktadır. Sağlıklı tüysüz günler dilerim.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.