TR türkiye
sohbet siteleri

Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Soru: Yüz bölgesi lazer epilasyon kaç seans sürer editör cevaplar mısınız?

Cevap: Bir çok arkadaşımızın hem erkek hem bayan en sıklıkla lazer epilasyon yaptığı bölgelerden biri yüz bölgesi olmaktadır. Yüz bölgesi bir çok kişi tarafından en çok tercih edilen ve kılların en çok göz önüne geldiği bölge olduğundan dolayı hem erkek hem bayan arkadaşlarımızın ilk olarak yaptırdığı bölgedir.

Yüz bölgesi, epilasyon uygulamaları arasında sonucu en zor alınan bölgelerden birisidir. Doğru ve iyi bir lazer uygulanmazsa bu sonuç daha da uzayabilir veya daha da kötüleşebilir. Yani azalma yerine tüylerde artış olabilir. Alexandrite lazer uygulamalarında çokça görülen birşeydir bu.

Yüz bölgesi neden en zor sonuç alınan bölgedir? Çünkü yüz bölgesi hormonlara daha duyarlı bir bölgedir. Örneğin, ergenlikte hormon artışı ile birlikte erkekte sakal oluşumu meydana gelir. Kadında ise kıl oluşumu genellikle hormonal nedenledir ve mutlaka tetkik edilmesi gerekir. Polikistik over sendromu, kadınlarda en sık gözlenen durumlardan birisidir. Erkeklik hormonu testesteron seviyesi, yumurtlama bozukluğu veya yokluğu nedeniyle bu kadınlarda artmıştır. Polikistik over hastalığının son yıllarda yapılan araştırmalarda gizli bir şeker metabolizma bozukluğu ile ilişkili bulunmuştur.

Bu durumlarda mutlaka doktoronuzdan gerekli bilgileri almalısınız. Gerekirse tetkiklerinizi sizden istemelidir. Ya da kadın hastalıkları doğum uzmanına sizi yönlendirmesi için rica etmelisiniz.

Bu bölgedeki kıl yoğunluğu ve hormon duyarlılığı vücudumuzun diğer bölgelerinden daha farklıdır. Kılların döngüsü bu bölgede daha hızlı ve daha derinde yerleşimlidir. Eğer uygun lazer sistemi kullanılmazsa ince tüylerde tetiklenme dahi gözlenebilir. Bu nedenle doktorunuz tarafından, en uygun lazer epilasayon yöntemi seçilmelidir. Yüz bölgesinde alexandrite lazer epilasyon uygulaması yapılmamalıdır. Bu bölgede bu lazer bilinmeyen nedenlerle tüylerde artışa neden olabilmektedir. Bu bölgede günümüzde en çok diode lazerler tercih edilmektedir.

Yüz Bölgesi Epilasyonu
Bahsettiğimiz bu lazer çeşitleri arasında Diode lazerler teknik özellikleri nedeniyle oldukça başarılı sonuçlar alınan lazer tipidir. Ortalama 10 seanste yüz bölgesi uygulamalarında iyi sonuçlar alabilirsiniz. Fakat lazer epilasyon fiyatlarından ziyade alt yapısı sağlam ve uzman doktorların bulunduğu bir lazer merkezini tercih etmelisiniz.

Yüz bölgesi lazer epilasyon hangi bölgeleri kapsar?

  • Çene
  • Boyun
  • Bıyık
  • Sakal
  • Yanak Üstü
  • Favori
  • Ense
  • Kaş
  • Burun bölgelerinden oluşmaktadır.

Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Yüz bölgesi lazer epilasyonu yapılan bölgede oluşacan kıl miktarına göre değişmektedir. Kaliteli bir lazer epilasyon cihazı ve profesyonel kişilerin ellerinde bu işlem 5-7 seansta bitmektedir.

Soru: Editör Bacaklarımda Daha Fazla Kıl Olmasına Rağmen Daha Kısa Sürdü?

Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seans SürerGeçenlerde bu konu üzerinde bir arkadaş ile sohbet ederken, arkadaşın bana sorduğu soru bu konu ile tam alakalı olmaktadır. Editör bacak bölgem daha geniş e daha fazla kıl olmasına rağmen yüz bölgemden daha kısa sürdü sorusuydu. Ben ise müşterime yüz bölgesi ile bacak bölgesinin daha farklı yapılarda olduğu, yüz bölgesinin daha titiz ve özverili olarak çalışmamız gerektiğini bildirmek zorunda kaldım. Bacak bölgesinde ara ara noktalarda kıl olması göze çarpmazken, yüz bölgesinde çıkıcak yada gözden kaçacak en ufak kılın bile önem taşıdığını bilmek gerekir.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini